Suure-Jaani Kultuurimaja

* * * * * * *

01. aprill 2019

Kell 18 Väljasõit Suure-Jaani keskväljakult Ugala teatrisse Endla teatri etendusele "Elu ja armastus". Piletid välja müüdud!

 

04. aprill 2019

Kell 14.30 Oreli tutvustustund koolilastele Suure-Jaani Johannese kirikusTunnis saame näha ja kuulda, mis on orel ja kuidas sünnib oreliheli, vaatame orelit seestpoolt, tallame ise tuult, leiame üles kõige pikema vile ja kuulame kõige kõrgemat oreliheli – teeme tutvust pillide kuningaga. Huvilised saavad orelil (või oreli saatel) mängida oma lemmiklugusid, seega haara noot, pill või tule lihtsalt kohale ja täida kirik orelihelidega. Orelisse viib organist Merike Saaremets. TASUTA

Kell 16.00 Muusikatund koolilastele “APPI! OOPER!? Eesti lavamuusika” II osa Suure-Jaani Kultuurimajas. Juba hästi tuntud ooperitunni õpetajad Merle Jalakas ja Jaan-Willem Sibul tutvustavad selles õppetükis eesti lavamuusika ajalugu. Kontsertmeister on Ele Sonn. Kuuleme tõelisi hitte eesti ooperi-, opereti- ja muusikalilavastustest. Lisaks uutele teadmistele muusikaloost saame aimu ka teatrigrimmi tegemise nippidest, õpime nõiajooki segama ning mängime kaasa kollibändis.Esitamisele tuleb vaid eesti muusika: K. A. Hermanni „Uku ja Vanemuine“, E. Aava „Vikerlased“, G. Ernesaksa „Tormide rand“, E. Arro ja L. Normeti „Rummu Jüri“, E. Tambergi „Cyrano de Bergerac“, O. Ehala „Nukitsamees“. TASUTA. Tundide toimumist toetavad: Heliloojate Kappide majamuuseum, EELK Suure-Jaani Johannese kogudus, Teater Vanemuine, Suure-Jaani Kultuurimaja ja Suure-Jaani Gümnaasiumi Huvikool.

 

09. aprill 2019

Kell 19 Oma Lava etendus "Avameelselt abielus" Suure-Jaani Kooli aulas.
Laval: Margus Tabor (Tallinna Linnateater), Janek Joost, Külli Reinumägi, Pirjo Levandi

Pilet 16€/14€ (pensionärid, õpilased)

Lavastus on valminud erinevate abielupaaride intervjuude põhjal. Kuidas küll mõni paar on 70 aastat abielus olnud? Kas nad ei tülitse kunagi? Kas nad ei solvu kunagi? Mida inimesed teevad, et nende abielu koos püsib? Me küsisime erinevatelt abielupaaridelt neid küsimusi, mis meid kõige rohkem huvitasid. Küsimusi, mida on küsinud endalt küllap kõik abielus olevad inimesed. Vastused said ootamatult avameelsed. Sellest sündis lavastus. Päris inimeste päris abieludest, nii nagu need on.

Lahku minna on väga kerge, aga koos elada on kunst. (Valve)

See, mis mulle temas ei meeldi, see on tegelikult see, mis mulle endas ei meeldi, kooselu on nagu peegel. (Ursula)

Kui tekib konflikt, siis meil mõlemal on hästi halb olla. Siis me lihtsalt oleme vait natuke aega ja siis läheb see mööda. (Martin)

Olen alati arvanud, et abielu on kõige ägedam asi, mis minuga juhtunud. Aga ütlen ausalt, oli aeg, kui olin valmis endale köie kaela panema. Et noh, on olnud igasugust. (Veiko)

Lavastaja ja dramaturg: Erki Aule

Kunstnik: Kristel Maamägi

Koreograaf: Kati Kivitar

Helilooja: Madis Kreevan

Küsimused ja intervjuud: Külli Reinumägi, Pirjo Levandi, Eva Kalbus

 

11. aprill 2019 

Kell 19 Üle valla mälumängu IV voor ja lõpetamine Kondase majas. Eelregistreerimine ja  info kuni 10. aprilliks aadressil aire@suure-jaani.ee või tel 56 658 45

 

13.aprill 2019

Kell 10 Viljandimaa naisrahvatantsurühmade õppepäev Suure-Jaani Koolis.

 

20.aprill 2019 

Kell 9-15 Kevadlaat Suure-Jaani Kultuurimaja ümbruses.

 

21. aprill 2019 

Kell 12 Suure-Jaani piirkonna eelkooliealiste laste kevadkontsert "Laululind 2019"  Kondase majas. Tule vali enda lemmik väike laulja. Tasuta!

 

26. aprill 2019 

Kell 17 Klubi Meelespea pidu. Lauake kata end! Tule ise ja võta sõber kaasa! Osalustasu 3 eurot!

nach oben