Suure-Jaani Kultuurimaja

* * * * * * *

09. aprill 2018

Kell 19 Üle valla mälumängu sarja III voor Kondase majas (Ilmatari 9). Osalema on oodatud kõik Põhja-Sakala  vallas  elavad ja töötavad inimesed: külade, asutuste, firmade, klubide, seltside, sõpruskondade,   perede võistkonnad.
Eelregistreerimine kuni 06.aprillini e-posti aadressil: aire@suure-jaani.ee
või tel: 53 321 335; 43 71 386

 

12. aprill 2018

Kell 16 Appi! Ooper!? õpilastele Kondase majas.

 

14. aprill 2018

kell 10  Viljandimaa täiskasvanute harrastusteatrite päev Suure-Jaani koolis. Esinevad Võhma Linna Teater Rassijad, Sürgavere näitering, Vastemõisa näitetrupp "Poolvillased", Suure-Jaani kultuurimaja näitering "Tegeltkah", Abja EHH-Teater, Abja kuluurimaja näitering "Kolmas Voorus". Tasuta!

 

18. aprill 2018 

Kell 19 Balti muusika kee. Leedu muusikute kontsert.

Dalia Dediniskaite (viiul)

Gleb Pyšniak (tšello)

Tadas Motiecius (akordion)

Pääse 5€ / õpilased, pensionärid 3€

Dalia Dédiniskaité, riiklike ning rahvusvaheliste võistluste laureaat, on üks väljapaistvamaid noori Leedu viiuldajaid. Ta võitis 2010. aastal peaauhinna rahvusvahelisel võistlusel „Violine in Dresden“, Saksamaal, pärast mida kutsuti teda esitama L. van Beethoveni viiulikontserti prestiižel festivalil „Dresdner Musikfestspiele 2012“. Viiuldaja on andnud kontserte Euroopas, USA-s ja Uus-Meremaal. Ta on esinenud solistina koos Leedu Riikliku Sümfooniaorkestriga, Leedu Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, „Dresdner Kappelsolisten“iga ja Dresdeni „Carl Maria von Weber“ sümfooniaorkestriga, mida on dirigeerinud Saulius Sondeckis, Juozas Domarkas, Georg Mark jpt. Aastal 2014 debüteeris Dalia suure eduga Wiener Musikvereinis, kus ta esitas V.Barkauskase „Duettissimo“ maailma esiettekande. Tema lootustandvat talenti märkas ta esimene õpetaja Elena Lašaité. Hiljem jätkas Dalia oma õpinguid professor Jurgis Dvarionase juures, kõige suurema jälje Dalia talendile jätsid siiski Viini ülikooli professori ja Austria viiuldaja Christian Altenburgeri tunnid.

Rohkem teavet leiate aadressilt www.dalia-dedinskaite.com.

Gleb Pyšniak debüteeris solistina juba 14-aastasena koos Leedu Kammerorkestriga (dirigent professor Saulius Sondeckis) Leedu Rahvuslikus Filharmooniaühingus. Legendaarse tšellisti Natalia Gutmani õpilane esineb kõige kuulsamates kontserdisaalides üle kogu maailma, kaasaarvatud Wiener Musikverein, Royal Concertgebouw of Amsterdam, Moskva konservatooriumi suures saalis. Solistina on ta esinenud koos Moskva konservatooriumi sümfooniaorkestriga, Leedu Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, Leedu kammerorkestriga, St. Christopheri kammerorkestriga, Riga Sinfoniettaga, Porto sümfooniaorkestriga. Nimetatud on vaid väheseid. Gleb on saanud kõige kõrgemaid tunnustusi tähtsatel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Auhinna on talle üle andnud ka Leedu president Valdas Adamkus riigi esindamise eest välismaal. Ta esimene õpetaja Tatjana Kuc oli tšellisti nõuandjaks ta muusikalisel teekonnal, mis viis ta õppima professor Rimantas Armonase ja professor Johannes Meissi juurde. Ta täiendas end Yo-Yo Ma tšelloklassis, Mstislav Rostropovichi, Silvija Sondeckiené ja Heinrich Schiffi juures.

Rohkm teavet leiate aadressilt www.glebpysniak.com.

Tadas Motieciust on muusika alati vaimustanud. Talle meeldis, kui isa kodus pilli mängis, meeldis kooliansamblis laulda, muusikatundides improviseerida. Kuid profesionaalne karjäär sai alguse juhuslikult. Kui ta oli kümne aasta vanune, palus klassikaaslane tal koos endaga akordioni mängida. Ta astus vanemate teadmata muusikakooli. Sõprus akordioniga sai alguse 2004. aastal Šiauliai Saulius Sondeckise kunstikoolis. Ta õppis kaheksa aastat vilunud õpetaja Maryte Markeviciene muusikaklassis, kus mõistis, et muusika on ta elu. Aastal 2012 alustas ta õpinguid Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias dr Raimondas Sviackeviciuse klassis ja 2014 aasta veetis Taani Kuninglikus Muusikaakadeemias professor Geir Draugsvolli loengutes. Iga uus kontsert inspireerib teda ja annab hulgaliselt positiivseid emotsioone. Talle meeldib loovus, avastushetked ja publikule esinemine. Rohkem teavet leiate aadressilt www.tadasmotiecius.com

 

21. aprill 2018 

Kell 19 Loits 25 Kondase majas. Kutsetega üritus.

 

25. aprill 2018

Kell 18 Keraamikaring Kondase majas. Juhendaja Anu Pindsoo. Info tel 56658453

 

28. aprill 2018

Kell 12 Suure-Jaani piirkonna eelkooliealiste laste kevadkontsert "Laululind 2018"  Kondase majas. Tule vali enda lemmik väike laulja. Tasuta!

 

nach oben